dsc06209 dsc07622 dsc09742 opako_2626
selfieless
Czerwony Krzyż i Canon rozpoczynają nową modę na pomaganie. Mniej selfie, więcej wrażliwości.
#Selfieless to nowa kampania świąteczna zainicjowana przez Canon Europe oraz Czerwony Krzyż w 35 krajach skierowana do klientów Canon i nie tylko. Głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do przesyłania i udostępniania zdjęć pokazujących, w jaki sposób możemy pomóc potrzebującym osobom. Każde ze zdjęć należy oznakować hasłem #Selfieless oraz opublikować za pośrednictwem mediów społecznościowych tj. Facebook czy Instagram.

Każdego dnia na świecie powstają miliony zdjęć selfie. Rzecz w tym, że... Święta to czas budowania atmosfery bliskości. Czas na to, by odwrócić obiektyw w drugą stronę i skupić się na innych. Dlatego Canon przekazał ponad milion euro Czerwonemu Krzyżowi, który pomaga najbardziej potrzebującym. Mamy cały rok, by doskonalić zdjęcia profilowe. A Święta niech będą #Selfieless.
Wchodzisz w to?

Jak tego dokonać?
1. Zrób coś dobrego dla innych.
2. Następnie sfotografuj rezultat swoich działań. Dodaj #Selfieless i opublikuj zdjęcie na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie.
3. Na koniec nominuj 3 swoich znajomych, aby pokazać, że uprzejmość warto pielęgnować.
To nic trudnego!

W ramach kampanii Polski Czerwony Krzyż otrzyma od Canon Europe dofinansowanie na realizację działań w ramach programu Godne Dzieciństwo. Środki przeznaczone będą na obiady dla dzieci i młodzieży oraz przygotowanie paczek świątecznych dla naszych podopiecznych. W paczkach znajdą się ciepłe ubrania, słodycze, książki, gry edukacyjne, zabawki, pomoce naukowe.

Jako pierwsi wyzwanie w kampanii #Selfieless podjęli pracownicy Canon Polska, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego odświeżyli Ośrodek Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Promyczek", prowadzony przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. W wyremontowanych pomieszczeniach odbyły się warsztaty fotograficzne dla podopiecznych świetlicy. Podczas zajęć dzieci i młodzież mogli dowiedzieć się m.in.: jak wykonać dobre zdjęcie, co oznaczają wybrane pojęcia z podstaw fotografii (głębia ostrości, czas naświetlania, ISO, przesłona). Każde z dzieci dostało aparat, w którym mogło sprawdzić jak wpływają na zdjęcie zmiany tych parametrów. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne w plenerze. Dzieci miały do wykonania 6 zadań. Fotografie wykonane podczas pleneru zostały omówione przez prowadzącego. Najlepsze prace ozdobią ściany świetlicy.

Szukaj

Terminy poboru krwi...

...w ambulansie RCKiK na parkingu hipermarketu AUCHAN we Włocławku przy ul. Cmentarnej 10, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w dniach:

3 lutego
2 marca
6 kwietnia
4 maja
1 czerwca
6 lipca
3 sierpnia
7 września
5 października
2 listopada
7 grudnia

Serdecznie zapraszamy
do oddawania krwi w Ambulansie
godzina poboru
10:00-15:00