dsc06209 dsc07622 dsc09742 opako_2626
usmiechyPolski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia „Orbit", we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED., zainaugurowali piątą edycję programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel Się Uśmiechem".

W ramach akcji w wybranych szkołach na terenie pięciu województw: łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, a także kujawsko-pomorskiego przeprowadzone będą zajęcia edukacyjne oraz przeglądy stomatologiczne.

Celem głównym programu jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.
Program ma również realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce.

Podczas ostatnich czterech edycji programu pod nazwą „Chroń Dziecięce Uśmiechy", które odbyły się w latach 2013-2016, nauczyciele i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili lekcje dla blisko 350 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Dodatkowo z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych skorzystało ponad 35 000 dzieci w wieku 5-13 lat. Z raportu IPSOS, przygotowanego na podstawie wyników z badania przesiewowego programu „Dziel Się Uśmiechem", wynika, że aż 76% polskich uczniów w tej grupie wiekowej ma problemy z próchnicą.

We Włocławku przeglądem stomatologicznym zostanie objętych 457 dzieci w wieku 5-13 lat Szkoły Podstawowej nr 2. Mobilne gabinety dentystyczne odwiedzą włocławską szkołę w dniach 25 – 26 września 2017r. Każdy z gabinetów będzie wyposażony w profesjonalny sprzęt oraz będzie obsługiwany przez wykwalifikowany personel medyczny.
Podczas piątej edycji programu „Dziel Się Uśmiechem" w szkołach podstawowych uczestniczących w projekcie będą kontynuowane lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Do uczniów trafią materiały edukacyjne, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5 – 9 lat (Ja i moje zęby) oraz w wieku 10 – 13 lat (Ja i mój uśmiech).

Szukaj

Terminy poboru krwi...

...w ambulansie RCKiK przy Oddziale Rejonowym PCK we Włocławku, ul. 3-go Maja w 2019 roku.

3 styczeń
7 luty
7 marzec
4 kwiecień
2 maj
6 czerwiec
4 lipiec
1 sierpień
5 wrzesień
3 październik
7 listopad
5 grudzień

Serdecznie zapraszamy
do oddawania krwi w Ambulansie
godzina poboru
12:30-16:30