dsc06209 dsc07622 dsc09742 opako_2626

Za nami dramatyczne noce i dnie pełne niepokojących wiadomości. Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę. Uszkodziły one tysiące gospodarstw domowych wyniszczając dorobek całego życia wielu osób. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych.

Skala strat jest ogromna i niemożliwa do oszacowania, jest kilka ofiar śmiertelnych, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy, gospodarstwa pozrywane dachy. Na terenie Polski jak wynika z naszych informacji od Oddziałów Okręgowych i Rejonowych zostało zniszczonych kilkaset gospodarstw. Na domach leżą drzewa, pomieszczenia gospodarcze „złożyły się" jak domki z kart. Wolontariusze PCK pomagają już od piątkowej nocy. Zależy nam na jak najszybszym dotarciu do jak największej liczby poszkodowanych.

W związku z ogromną liczbą osób zwracających się do naszych Oddziałów Okręgowych oraz Oddziałów powiatowych (rejonowych) podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym.

Polski Czerwony Krzyż najstarsza organizacja humanitarna na świecie prowadzi specjalną zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone bezpośrednią pomoc poszkodowanym.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, który pełni zadania Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej ostrzega, że przez najbliższe dni burze i nawałnice będą nam nadal towarzyszyć. Lokalnie możliwe jest grad.

Apelujemy do wszystkich o pomoc zarówno rzeczową do oddziałów Okręgowych i finansową. Każdy z nas mógł znaleźć się na trasie wichury. Pomóżmy poszkodowanym, w odbudowie ich domów. Wpłaty na konto PCK PL16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.

Zebrane środki przeznaczymy na zaspokojenie podstawowych potrzeb oraz pomóc w odbudowie zniszczonych domów, osób które ucierpiały w czasie burz i nawałnic.

Szukaj

Terminy poboru krwi...

...w ambulansie RCKiK przy Oddziale Rejonowym PCK we Włocławku, ul. 3-go Maja w 2019 roku.

3 styczeń
7 luty
7 marzec
4 kwiecień
2 maj
6 czerwiec
4 lipiec
1 sierpień
5 wrzesień
3 październik
7 listopad
5 grudzień

Serdecznie zapraszamy
do oddawania krwi w Ambulansie
godzina poboru
12:30-16:30