dsc06209 dsc07622 dsc09742 opako_2626
herb pck
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku od września 2016 r. rozpoczyna realizację dwóch programów współfinansowanych ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego -„Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie" oraz „Mobbing i cyber-mobbing- nie akceptuję".

Głównym celem projektu „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie" jest podniesienie wiedzy wśród uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także ich rodziców i opiekunów, na temat szkód w organizmie oraz skutków społecznych wywołanych spożywaniem narkotyków, a w szczególności dopalaczy. W ramach projektu odbywać się będą zajęcia z pedagogiem, funkcjonować będzie punkt konsultacyjny oraz zorganizowane zostaną dwa konkursy dla młodzieży.

Natomiast celem projektu „Mobbing i cyber-mobing – nie akceptuję" jest zapoznanie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z pojęciami mobbingu i cyber-mobbingu, możliwościami ich eliminacji i przeciwdziałania oraz podstawowymi aspektami prawnymi dotyczącymi tego zjawiska. Uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem oraz prawnikiem. W celu sprawdzenia opanowanej przez uczniów wiedzy zostaną ogłoszone konkursy.

Obydwa projekty będą realizowane do grudnia 2016 roku.

Do projektu mogą się zgłaszać szkoły z terenu Włocławka i powiatu włocławskiego. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz pod numerem telefonu: 54 231 46 56 wew. 41. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Szukaj

Terminy poboru krwi...

...w ambulansie RCKiK przy Oddziale Rejonowym PCK we Włocławku, ul. 3-go Maja w 2019 roku.

3 styczeń
7 luty
7 marzec
4 kwiecień
2 maj
6 czerwiec
4 lipiec
1 sierpień
5 wrzesień
3 październik
7 listopad
5 grudzień

Serdecznie zapraszamy
do oddawania krwi w Ambulansie
godzina poboru
12:30-16:30